Život Adele


Místo Kino Art
Adresa Cihlářská 19, Brno
Původ Španělsko, Belgie, Francie
Původní název La Vie d'Adèle
Délka 179 min
Režie Abdellatif Kechiche
Odkazy ČSFD, IMDB
Premiéra 2013
Hodnocení 84 %

Hrají: Adèle Exarchopoulos, Léa Seydoux, Jeremie Laheurte, Catherine Salée, Aurélien Recoing, Alma Jodorowsky, Sandor Funtek

Adèle je mladičká studentka a učitelka v mateřské školce. Je připravená na běžný heterosexuální život slušné holky z konzervativní rodiny. Jednoho dne však potká dívku s modrými vlasy… A modrá je ta nejlepší a – jak zní titul v angličtině – nejteplejší barva, jak Adèle zjišťuje a přehodnocuje své životní přesvědčení a svou heterosexualitu. Dívka se jmenuje Emma, je umělkyně a postupně propadne Adèle stejně jako ona jí. Tak začíná fatální romance protkaná živočišnou sexuální přitažlivostí i úskalími, které první opravdový vztah přináší v konfrontacích s okolím, rodinou i mezi dívkami samotnými. Vítězný film letošního festivalu v Cannes v režii Abdellatifa Kechiche nadchnul kritiky i diváky hyperrealistickým podáním a výkony hlavních hrdinek a šokoval otevřeností sexuálních scén. Ale je to právě i díky nim, že se na plátně nedíváte na příběh vztahu Adèle a Emmy, ale bez dechu prožíváte život Adèle po dobu pěti let její osudové lásky.

Trailer

Život Adele  Původní Trailer  Život Adele – Původní Trailer 1:15 79 ×

Recenze

Život Adèle je v první řadě dokonalou kronikou jednoho poměru, ovšem se vším všudy, co k lidské lásce patří i patřit by nemuselo. Celá recenze na stránkách kulturissimo.cz.

© 2016 GoOut s.r.o.