Život Adele


Adresa Radlická 1e, Praha 5
Původ Španělsko, Belgie, Francie
Originální název La Vie d'Adèle
Délka 179 min
Režie Abdellatif Kechiche
Odkazy ČSFD, IMDB
Premiéra 2013
Hodnocení 84 %

Hrají: Adèle Exarchopoulos, Léa Seydoux, Jeremie Laheurte, Catherine Salée, Aurélien Recoing, Alma Jodorowsky, Sandor Funtek

Adèle je mladičká studentka a učitelka v mateřské školce. Je připravená na běžný heterosexuální život slušné holky z konzervativní rodiny. Jednoho dne však potká dívku s modrými vlasy… A modrá je ta nejlepší a – jak zní titul v angličtině – nejteplejší barva, jak Adèle zjišťuje a přehodnocuje své životní přesvědčení a svou heterosexualitu. Dívka se jmenuje Emma, je umělkyně a postupně propadne Adèle stejně jako ona jí. Tak začíná fatální romance protkaná živočišnou sexuální přitažlivostí i úskalími, které první opravdový vztah přináší v konfrontacích s okolím, rodinou i mezi dívkami samotnými. Vítězný film letošního festivalu v Cannes v režii Abdellatifa Kechiche nadchnul kritiky i diváky hyperrealistickým podáním a výkony hlavních hrdinek a šokoval otevřeností sexuálních scén. Ale je to právě i díky nim, že se na plátně nedíváte na příběh vztahu Adèle a Emmy, ale bez dechu prožíváte život Adèle po dobu pěti let její osudové lásky.

Trailer

Život Adele  Původní Trailer  Život Adele – Původní Trailer 1:15 85 ×

Recenze

Život Adèle je v první řadě dokonalou kronikou jednoho poměru, ovšem se vším všudy, co k lidské lásce patří i patřit by nemuselo. Celá recenze na stránkách kulturissimo.cz.

© 2016 GoOut s.r.o.