Festival Khamoro: Carmen Fernandez + Urs Karpatz + další


Místo: Roxy
Adresa: Dlouhá 33, Praha 1
Štítky: Latino, Ethno, World
Web akce: www.khamoro.cz

Česká metropole bude už po čtrnácté hostit Světový romský festival Khamoro, který si mezi hojně navštěvovanými pražskými festivaly našel také své místo. Jeho organizaci mají už od roku 1999 na starosti občanské sdružení Slovo 21 a Studio Production Saga. Během této doby byl podpořen mnoha významnými lidmi, jmenovitě jde například o osobnosti jako Václav Havel, Petr Pithart, Libuše Benešová, Ramiro Cibrián a další.

Vystupující umělci

Rozbalit

Carmen Fernandez pochází ze slavné rodiny hráčů flamenca. Jako nejmladší dcera v romské rodině vyrostla přímo uprostřed kultury flamenca. Carmen začínala jako tanečnice, ale nakonec se stala zpěvačkou – vždy věrně interpretovala staré tradice flamenca, ale zároveň se jí daří obohacovat zpěv svým osobním přístupem. Její silný a dojemný hlas ji proslavil u veřejnosti a je oblíbeným v mnoha španělských městech, stejně jako na festivalech v Německu a Beneluxu.

Carmen Fernández & Rayko Schlee Tientos  0 5 11:41
Rozbalit

Urs Karpatz nejsou jen tak obyčejná romská hudební skupina. Především je to díky Dimitrimu. Vášeň pro kočovné Romy ho hnala k téměř dvacetiletému sledování Romů a jejich života ve všech evropských zemích. A tak se v roce 1993 zrodila skupina Urs Karpatz (Karpatští medvědi). Od té doby skupinu provází trvalá přízeň publika nejen ve Francii, ale také v dalších evropských zemích, USA a Asii. Skupina má na svém kontě téměř 2 000 odehraných koncertů a vydala 10 alb. Díky jejich hudbě objevíte posvátné hlasy karpatských medvědů.

Urs Karpatz  0 5 4:59
Urs Karpatz  0 5 6:05

Akce na mapě

o I V m n

Doprava

Řekněte nám název zastávky nebo ulice odkud chcete vyrazit a my vám ukážeme nejlepší dopravní spojení.

© 2015 GoOut s.r.o.