Jacaszek + host: Heinali


Adresa: Kubelíkova 27, Praha 3

Poslední květnovou sobotu se budou moci návštěvníci Paláce Akropolis vydat do kouzelného zvukového světa, v němž se potkává ambient, vážná hudba i hlukové erupce. Průvodcem bude polský skladatel Jacaszek, jediný středoevropský hudebník vydávající na prestižní americké značce Ghostly International a jeho elektronicko-akustické trio. Jejich výlet po zádumčivých krajinách doplní v rámci večera Music Infinity ukrajinský sonický sochař Heinali.

Vystupující umělci

Rozbalit

Muzikantů prozkoumávajících styčné body moderní vážné hudby a současné elektroniky se za poslední dobu objevilo hned několik. Málokdo ale dokáže oba světy propojit s takovou samozřejmostí jako polský skladatel a hudebník Michał Jacaszek. Jeho kompozice stejnou měrou čerpají z tradice ambientu nebo drone music a zároveň se pro inspiraci ohlíží do světa vážné hudby a výsledkem je úchvatný mnohovrstevnatý zvukový proud, v němž se potkávají samply s živými nástroji. Chvílemi to připomíná melancholickou filmovou hudbu, pak ale bez varování ponoří posluchače do žhavé lávy digitálního hluku.

Jacaszek Lament  0 5 10:18
Jacaszek Martwa Cisza  0 5 5:16
Jacaszek Orszula  0 5 4:20
Jacaszek Żal  0 5 4:58
Rozbalit

Oleg Shpudeiko alias Heinali je kyjevský skladatel a producent, jež o sobě mluví jako o hrdém samoukovi, který vnímá hudbu napříč žánry i formáty. V jeho diskografii jsou k nalezení originální dubstepové exkurze s exotickými soulovými či jazzovými samply (unikátní internetové album Post Hope), ale i hudba k tanečním vystoupením, televizním dokumentům či uměleckým instalacím art kolektivu Solom. V loňském roce ho proslavila spolupráce s americkým básníkem Mattem Finneyem na deskách Ain’t No Night a Conjoined, které fúzují elektronický ambient s podladěnými riffy a táhlými tóny doom metalu.

Heinali Into the Sea  0 5 4:02
Heinali Million Light Yearning  0 5 4:27
Heinali The Fall of Autumn  0 5 2:25
Heinali Migration  0 5 6:08

Akce na mapě

o I V m n

Doprava

Řekněte nám název zastávky nebo ulice odkud chcete vyrazit a my vám ukážeme nejlepší dopravní spojení.

© 2015 GoOut s.r.o.